Sokak Hayvanları İçin Neler Yapabiliriz?

Sokak Hayvanları İçin Neler Yapabiliriz?
Sokak Hayvanları İçin Neler Yapabiliriz?
Sokak Hayvanları İçin Neler Yapabiliriz?
Sokak Hayvanları İçin Neler Yapabiliriz?
Reklamlar

  Sokaktaki Patili Dostlarımız İçin Neler Yapabiliriz?

  Modern hayatın yoğun tempolu günleri, insanların çevrelerinde olup bitenleri görmelerini engellemekte. Özellikle şehir sokakları, patili dostlarımız için oldukça tehlikeli bir yaşam alanı olmakta. Sevimli dostlarınızın daha mutlu ve sağlıklı olmalarını istiyorsanız birkaç küçük sevgi hareketiyle bunu kolayca başarabilirsiniz.

  • Sabah ve akşam öğünlerinizden kalan baharatsız yemeklerinizi bir kenara ayırarak sokak hayvanları için lezzetli bir kap hazırlayabilirsiniz.
  • Yardıma ihtiyacı olan hasta sokak hayvanları için belediyenizin veterinerlik müdürlüklerini arayabilir, dostlarınızı ücretsiz bir şekilde tedavi ettirebilirsiniz.
  • Soğuk kış aylarında sevimli kedi ve köpek yavruları aracınızın motor kısmında ısınmaya çalışıyor olabilir. Burada uyuyakalmış olan veya sizleri farkedemeyen dostlarınızı uyarmak ve zarar görmelerini engellemek için aracınızı çalıştırmadan önce kaputuna vurabilirsiniz. 
  • İnsanları Sokak Hayvanlarını Sahiplenmeye Teşvik Edebilirsiniz. #satınalmasahiplen

  Özellikle şehir sokakları, patili dostlarınız için oldukça tehlikeli bir yaşam alanı oluyor. Arabalar, çeşitli kirlilikler, kalabalık ve daha birçok olumsuz unsur onların yaşam kalitesini düşürüyor. Sokak hayvanlarına yapılabilecek iyiliklerin başında insanları sokak hayvanlarını sahiplenmeye teşvik etmek geliyor. Patili dostlarınız için üzerinize düşen görevleri yaptıktan sonra çevrenizdeki insanları da bu konuda bilinçlendirebilirsiniz. Modern hayatın yoğun tempolu günleri, insanların çevrelerinde olup bitenleri görmelerini engelleyebiliyor. Çeşitli paylaşımlar yaparak onlara etraflarında yaşayan ve yardıma ihtiyaç duyan canlıları hatırlatabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgede yaşayan ve sıcak bir yuvaya ihtiyacı olan sokak hayvanlarının fotoğrafını çekip sosyal medyada satınalmasahiplen hashtagı ile paylaşabilirsiniz. Bu sayede, sevimli dostlarınızı sahiplenmek isteyecek yeni aileleriyle daha hızlı ve güvenilir bir şekilde kavuşturmuş olacaksınız. 

  Yaralı Sokak Hayvanlarına Nasıl Yardım Edebiliriz?

  Kaza geçirmiş olan yaralı sokak hayvanlarına olabildiğince hızlı bir şekilde yardım eli uzatmanız gerekiyor. Belediyelerin sahip olduğu hayvan ambulansı hizmetlerinden yararlanarak dostunuza ilk ve doğru müdahalenin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Gerekli numarayı hemen şimdi telefonunuza kaydedebilir, ihtiyacınız olduğu zaman vakit kaybetmeden yardım isteyebilirsiniz. Tedavi merkezlerine götürülen yaralı sokak hayvanlarına tüm gerekli hizmetler sunuluyor. Bakımları yapılıp sağlıklı bir hale getiriliyorlar. Tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyulmayan durumlarda evcil hayvan bakım sağlık ürünleri ile de sevimli dostlarınıza yardım edebilirsiniz. Yaşlı köpek ve kediler için özel olarak hazırlanan besin tabletlerini düzenli bir şekilde onlara yedirerek, bağışıklıklarını destekleyebilirsiniz. Beyin fonksiyonlarını iyileştiren bu ürünler, daha sağlıklı olmalarını sağlayacaktır. Ağrı kesici tabletlerle de hafif ağrısı olan sokak hayvanlarının imdadına yetişebilirsiniz. Bu gibi ürünleri kullanmadan önce kullanım talimatını okumanız ve bir uzmana danışmanız doğru bir adım olacaktır.

  Tepkiniz nedir?

  like

  dislike

  love

  funny

  angry

  sad

  wow

  Reklamlar